| Brand Name: | GEZHI or OEM |
| Model Number: | GZ-PLC-2*8-0.9ST-LA-LA |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | US$59-US$118 |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
2*8 LC steel type PLC splitter with 2 LC/APC inputs and 8 LC/APC outputs, 1M length. PLC splitters distribute optical energy from one fiber to multiple fibers in predetermined proportions, or combine energy from multiple fibers into one.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Part No. | GZ-PLC-2*8-0.9ST-LA-LA |
| Operating Wavelength (nm) | 1260 ~ 1650 |
| Type (1*N) | 2*8 |
| RN Size | 60*7*4mm |
| Fiber Type | G657A1 (fiber loss more than 0.2 dB in a circular banding 20mm in diameter) |
| Cable Diameter | 0.9mm loose tube |
| Input and Output Length | 1.5M |
| Insertion Loss | <10.6dB |
| Return Loss | >55dB |
| Uniformity Loss | <0.7 dB |
| PDL | 0.3dB |
| Directivity | >55dB |
| Operating Temperature (°C) | -40 ~ +85 |
| Storage Temperature (°C) | -40 ~ +85 |
Note: All measurements are made at room temperature, and connectors not included.
| Port Configuration | Housing Type | Fiber Cable Diameter | Input/Output Connector Type | Fiber Input/Output Length (m) |
|---|---|---|---|---|
| 1*2 | ST: steel type | 0.25mm | SA: SC/APC; SU: SC/UPC | 0.5 |
| 1*4 | ABS | 0.9mm | LA: LC/APC; LU: LC/UPC | 1 |
| ... | LGX | 2.0mm | FA: FC/APC; FU: FC/UPC | 1.5 |
| 1*64 | RM: rackmount | 3.0mm | STA: ST/APC; STU: ST/UPC | 2 |
| 2*2 | ||||
| ... | ||||
| 2*64 |
| Brand Name: | GEZHI or OEM |
| Model Number: | GZ-PLC-2*8-0.9ST-LA-LA |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | US$59-US$118 |
| Packaging Details: | Paper box |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
2*8 LC steel type PLC splitter with 2 LC/APC inputs and 8 LC/APC outputs, 1M length. PLC splitters distribute optical energy from one fiber to multiple fibers in predetermined proportions, or combine energy from multiple fibers into one.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Part No. | GZ-PLC-2*8-0.9ST-LA-LA |
| Operating Wavelength (nm) | 1260 ~ 1650 |
| Type (1*N) | 2*8 |
| RN Size | 60*7*4mm |
| Fiber Type | G657A1 (fiber loss more than 0.2 dB in a circular banding 20mm in diameter) |
| Cable Diameter | 0.9mm loose tube |
| Input and Output Length | 1.5M |
| Insertion Loss | <10.6dB |
| Return Loss | >55dB |
| Uniformity Loss | <0.7 dB |
| PDL | 0.3dB |
| Directivity | >55dB |
| Operating Temperature (°C) | -40 ~ +85 |
| Storage Temperature (°C) | -40 ~ +85 |
Note: All measurements are made at room temperature, and connectors not included.
| Port Configuration | Housing Type | Fiber Cable Diameter | Input/Output Connector Type | Fiber Input/Output Length (m) |
|---|---|---|---|---|
| 1*2 | ST: steel type | 0.25mm | SA: SC/APC; SU: SC/UPC | 0.5 |
| 1*4 | ABS | 0.9mm | LA: LC/APC; LU: LC/UPC | 1 |
| ... | LGX | 2.0mm | FA: FC/APC; FU: FC/UPC | 1.5 |
| 1*64 | RM: rackmount | 3.0mm | STA: ST/APC; STU: ST/UPC | 2 |
| 2*2 | ||||
| ... | ||||
| 2*64 |