| Brand Name: | GEZHI or OEM |
| Model Number: | CWDM-1x8-D-1U |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | US$58-US$118 |
| Delivery Time: | 5-8 work days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Parameter | 1x8 Coarse WDM |
|---|---|
| Center Wavelength (nm) | ITU, ITU+1 |
| Passband (nm) | ITU±6.5 |
| Operating Wavelength (nm) | 1470~1610nm |
| Channel Space (nm) | 20 |
| Fiber Type | SMF-28e or customer specified |
| IL (dB) | <2.5dB |
| Isolation (dB) | Adjacent Channel: 30 Non-Adjacent Channel: 45 |
| PDL (dB) | 0.2 |
| PMD (ps) | 0.1 |
| Return Loss (dB) | 45 |
| Directivity (dB) | 50 |
| Maximum Optical Power (mw) | 500 |
| Operating Temperature (℃) | -20~+70 |
| Storage Temperature (℃) | -40~85 |
| Connector | COM: SC/UPC OTH: LC/UPC |
| BOX Package (mm) | 19" 1U Rack Mount |
| Brand Name: | GEZHI or OEM |
| Model Number: | CWDM-1x8-D-1U |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | US$58-US$118 |
| Packaging Details: | Paper box |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Parameter | 1x8 Coarse WDM |
|---|---|
| Center Wavelength (nm) | ITU, ITU+1 |
| Passband (nm) | ITU±6.5 |
| Operating Wavelength (nm) | 1470~1610nm |
| Channel Space (nm) | 20 |
| Fiber Type | SMF-28e or customer specified |
| IL (dB) | <2.5dB |
| Isolation (dB) | Adjacent Channel: 30 Non-Adjacent Channel: 45 |
| PDL (dB) | 0.2 |
| PMD (ps) | 0.1 |
| Return Loss (dB) | 45 |
| Directivity (dB) | 50 |
| Maximum Optical Power (mw) | 500 |
| Operating Temperature (℃) | -20~+70 |
| Storage Temperature (℃) | -40~85 |
| Connector | COM: SC/UPC OTH: LC/UPC |
| BOX Package (mm) | 19" 1U Rack Mount |